Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 25 Sekunde(-s)

Jaunā tehnoloģija darbojas ar divām kamerām un autovadītājam parāda vissvarīgāko.

Vācijas ražotājs BMW ir iesniedzis patentu jaunam inteliģentajam spogulim, kas, pētot un uzraugot dažādus iekšējos un ārējos parametrus, var uzlabot vadītājam rādīto attēlu. Tā var likt “pazust” aizmugurējos sēdekļos sēdošajiem cilvēkiem un noteikt prioritāti redzamajiem objektiem atkarībā no to ātruma laika apstākļos.

Patiesība ir tāda, ka viedie spoguļi nav nekas jauns tirgū, jo īpaši augstākas klases automašīnās. Dažos BMW modeļos jau tiek izmantotas kameras un digitāli attēli, kas palīdz vadītājam. Sistēma atpazīst arī darbības aizmugurējā sēdeklī, piemēram, aizmugurējā pasažiera un vadītāja sarunu. Tomēr Vācijas Patentu un preču zīmju birojā (DPMA) ieviestais jaunais viedais spogulis ir daudz plašāks.

Aizmugures skata modelī tiek izmantotas vairākas kameras. Viens no tiem ir uzstādīts automašīnas iekšpusē, un tas parāda sistēmai attēlu, kas ir ļoti līdzīgs tam, kādu rādītu parasts spogulis, kas vērsts pret aizmugurējiem sēdekļiem.

Otra kamera ir uzstādīta ārpusē, precīzāk, aizmugurē, un tā parāda visu, kas notiek aiz automašīnas. Attēlu apstrādes sistēma tos salīdzina ar iegūtajiem datiem ne tikai par automašīnu, bet arī par redzamību un laikapstākļiem.

Attēls mainīsies līdz ar satiksmes plūsmu. Piemēram, braucot nelielā ātrumā, priekšroka tiek dota ārējās kameras skatam, ja vien sensori vai mikrofoni neuzrāda izmaiņas aizmugurē esošajā telpā. Šādā gadījumā ārējais attēls uz laiku pazudīs un attēls no iekšējās kameras kļūs redzamāks.

No otras puses, ja ārējie sensori konstatē iespējamas briesmas aizmugurē, iekšējais attēls pazudīs no ekrāna un priekšroka tiks dota ārējam skata attēlam. Arī šajā gadījumā sistēma atpazīst darbības aizmugurējā sēdeklī, piemēram, aizmugurējā pasažiera un vadītāja sarunu. Šādā gadījumā skats no aizmugurējiem sēdekļiem būs skaidrāks, un saruna būs dzirdama caur priekšējiem skaļruņiem un pastiprināta aizmugurējiem pasažieriem.

Inteliģentais spogulis var arī vienlaikus rādīt abu kameru attēlus, ļaujot autovadītājam ar selektīvo uztveri filtrēt nevēlamus attēlus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Mercedes-Benz ir atjauninājis GLE, pievienojot jaunu hibrīddzinēju un ātrāku AMG modeli
Next post Škoda UK – vairāk nekā 6000 automašīnu Apvienotās Karalistes drošības dienestiem