Lasīšanas Laiks:54 Sekunde(-s)

Francijas Senāts ir apstiprinājis pensiju reformas likumprojektu, kas paredz palielināt pensionēšanās vecumu no 62 līdz 64 gadiem, ziņo Reuters. Reformu atbalstīja 195 senatori, bet 112 balsoja pret.

Pēc Senāta apstiprinājuma likumprojekts būs jāizskata komisijai, kurā ietilpst abu parlamenta palātu pārstāvji. Paredzams, ka tas notiks 15. martā. Ja komisija apstiprinās dokumenta tekstu, drīzumā parlamentā notiks galīgais balsojums.

Tomēr Reuters norāda, ka balsojuma iznākums parlamenta apakšpalātā nav skaidrs, jo reformas atbalstītājiem tur trūkst balsu. Tomēr, pat ja tas neizdosies, valdībai būs iespēja atsaukties uz konstitūcijas 49.3 pantu, kas dod izpildvarai tiesības pieņemt jebkuru likumu bez likumdevēja piekrišanas, norāda aģentūra.

  • Kopš 2023. gada janvāra Francijā notiek masu protesti pret pensiju reformu. Pēdējā demonstrācijā 11. martā piedalījās aptuveni 370 000 cilvēku. Viena no lielākajām akcijām notika dažas dienas iepriekš – tad ielās izgāja vairāk nekā miljons cilvēku.
  • Francijā ir viens no zemākajiem pensionēšanās vecumiem Eiropā. Tāpēc prezidents Emanuels Makrons (Emmanuel Macron) pensionēšanās vecuma paaugstināšanu ir iekļāvis savā priekšvēlēšanu platformā. Francijas iestādes pirmo reizi mēģināja paaugstināt pensionēšanās vecumu 2019. gadā. Tas izraisīja plašus protestus, kas kopā ar koronavīrusa pandēmijas sākumu piespieda valdību uz laiku atteikties no reformas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post “Baltijas dzelzs lēdija” Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa uzvar vēlēšanās ar labāko rezultātu valsts vēsturē
Next post Mefedrons 15 eiro, “suns” 10 eiro par devu; mediķi ceļ trauksmi par narkotiku izplatību