Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 16 Sekunde(-s)

Policija uzskata, ka starp bojāgājušajiem varētu būt arī pats šāvējs. Saskaņā ar Der Spiegel sniegto informāciju viņš ir bijušais Jehovas liecinieku kopienas loceklis.

Piektdien, 10. martā, policija paziņoja, ka šaušanā reliģiskās organizācijas Jehovas liecinieku baznīcā Hamburgā ir nogalināti astoņi cilvēki, tostarp iespējamais šāvējs. Vairāki citi cilvēki tika ievainoti, daži no tiem – smagi.

Izmeklētāji joprojām vāc pierādījumus notikuma vietā, paziņoja policija. Uzbrukums ar šaujamieroci baznīcā Hamburgas Gross Borstel rajonā notika iepriekšējā dienā ap plkst. 21.00 pēc vietējā laika (plkst. 22.00 pēc Rīgas laika). Informācija par iespējamiem motīviem pagaidām nav pieejama.

Vācijas laikraksts Der Spiegel, atsaucoties uz vārdā neminētiem avotiem, rakstīja, ka, domājams, ka šāvējs ir bijušais Jehovas liecinieku kopienas loceklis. Vīrietis bija vecumā no 30 līdz 40 gadiem un nebija zināms varas iestādēm kā ekstrēmists, teikts ziņojumā.

Šolcs un Makrons izteica līdzjūtību upuru ģimenēm.
Vācijas federālais kanclers Olafs Šolcs šaušanu Hamburgā raksturoja kā “brutālu vardarbības aktu”, kas prasīja vairāku Jehovas liecinieku draudzes locekļu dzīvības. “Manas domas ir ar viņiem un viņu ģimenēm. Un ar drošības spēkiem, kuriem priekšā ir smags darbs,” teikts tekstā, kas publicēts Vācijas valdības vadītāja oficiālajā tviterī.

Savu līdzjūtību izteica arī Vācijas iekšlietu ministre Nensija Feira. “Esmu satriekta par briesmīgo vardarbības aktu Jehovas liecinieku kopienā Hamburgā. Manas domas ir kopā ar upuriem, viņu tuviniekiem un kopienas locekļiem. Izmeklēšana ir pilnā sparā,” N. Fehere rakstīja tviterī, izsakot pateicību Hamburgas policijai un glābšanas dienestiem.

Francijas prezidents Emanuels Makrons nosauca notikušo par briesmīgu ziņu. “Izsaku Francijas līdzjūtību upuru tuviniekiem un visiem mūsu vācu draugiem. Mūsu domas ir ar jums,” viņš rakstīja tviterī.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Nākamās nedēļas sākumā salnu nomainīs lietus un plūdi; otrdien – līdz +10 grādiem
Next post Latvija pārspēj šīs ziemas aukstuma rekordu, temperatūrai noslīdot līdz -26,4 grādiem