Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 22 Sekunde(-s)

Prokuratūra ir iesniegusi Latgales apgabaltiesai krimināllietu par septiņgadīgās Justīnes Reinikovas slepkavību Rogovkā, kā arī publiskojusi slepkavības apstākļus.

Saskaņā ar prokuratūras sniegto informāciju meitenes tēvs un pamāte ir saucami pie kriminālatbildības par slepkavību vainu pastiprinošos apstākļos – slepkavību izdarīja personu grupa un tika nogalināta bezpalīdzības stāvoklī esoša persona – un par cietsirdīgu un vardarbīgu izturēšanos pret nepilngadīgo, ja tā radīja viņam fiziskas vai garīgas ciešanas.

Līdz šim policija un prokuratūra nav atklājusi slepkavības apstākļus. Tagad prokuratūra ir paziņojusi, ka saskaņā ar apsūdzību abi apsūdzētie, atrodoties savā dzīvesvietā Rēzeknes rajonā un būdami alkoholiskā reibuma stāvoklī, uzsāka konfliktu par sadzīviskām nesaskaņām pret mazo Justīni, jo netika galā ar meitenes audzināšanu un aprūpi.

Apzinoties, ka tuvumā tobrīd atradās mazgadīgā Justīne, kura vecuma dēļ bija bezpalīdzīgā stāvoklī un fiziski nespēja pretoties pret viņu vērstajām vardarbīgajām darbībām, apsūdzētie sāka kliegt uz meiteni un apzināti sita viņai pa ķermeni un galvu, nodarot meitenei smagus miesas bojājumus, no kuriem viņa nomira.

Lai noslēptu nozieguma pēdas, apsūdzētie paslēpa meitenes ķermeni pamestas mājas pagrabā un maldināja Valsts policiju un sabiedrību par Justīnes pazušanu.

Pašlaik apsūdzētie joprojām atrodas apcietinājumā, ko viņi ir izvēlējušies kā drošības līdzekli.

Kā ziņots, 2023. gada 5. maijā tika ziņots, ka Rēzeknes novada Nautrenes pagasta Rogovkā pazudusi septiņus gadus vecā Justīne Reinikova. Pusotra mēneša garumā tika veiktas dažādas meklēšanas operācijas.

Jau pirmajās dienās pēc meitenes pazušanas tiesībsargājošo iestāžu darbinieki izvirzīja vairākas notikušā versijas, tostarp, ka pret viņu varētu būt izdarīts noziedzīgs nodarījums.

Naktī uz 20. jūniju policija aizturēja meitenes tēvu un pamāti aizdomās par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu pret meiteni. Meitenes līķis ar acīmredzamiem ievainojumiem tika atrasts aprakts pamestas mājas pagrabā meža vidū, vairākus desmitus kilometru no meitenes dzīvesvietas, kur savulaik dzīvoja Justīnes tēvs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Latvijā tuvojas sals – sinoptiķi
Next post Jelgavas novadā applūduši vismaz trīs ceļu posmi