Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 51 Sekunde(-s)

Renovētās daudzdzīvokļu mājas Gulbenē, Skolas ielā 1, iedzīvotāji savās pastkastītēs saņēmuši aicinājumu, kur zvanīt vai rakstīt, ja kāds no viņiem vēlas pārdot savu privāto dzīvokli.

Daži aicinājuma lapiņu vienkārši iznīcinājuši, citi vērsušies pie mājas apsaimniekotāja – biedrības “Skolas–1 māja”. Tās pārstāve Sandra Puisāne informēja “Dzirksteli” par šo gadījumu.

Mulsina tas, ka uz aicinājuma lapiņas labajā stūrī ir Gulbenes pilsētas ģerbonis – sudrabots gulbis uz melna fona. Var rasties asociācija, ka aicinājuma sūtītājs ir saistīts ar pilsētas pārvaldi un pašvaldību, bet tā nav.

Ģerboņu lietošana ir atļauta privātpersonām, garantējot pienācīgu cieņu, izņemot gadījumus, kad ģerboņa lietošana maldina par lietotāja juridisko statusu. Šeit ir tāds divdomīgs piemērs.

Citādi aicinājuma izplatītājs vai izplatītāji juridiski pārkāpuši neko nav – to “Dzirkstelei” apliecina jurists un vietējais deputāts Aivars Circens. Aicinājuma lapiņas ir bez vēršanās pie konkrētām personām – tātad datu noplūde nav notikusi. “Iemest pastkastītē šādu lapiņu ir tas pats, ja tāda lapiņa būtu uzlīmēta uz staba,” komentē A.Circens.

Viņš pauž, ka dzīvojam brīvā tirgus apstākļos, kur persona vai personas var nopirkt kaut vai visus privātos dzīvokļus daudzdzīvokļu mājā. Cita lieta, vai šie dzīvokļi tiek pārdoti tālāk vai tiek izīrēti. Ja notiek izīrēšana, par to ir jāmaksā nodokļi, un šo saistību izpildei līdzi sekot var mājas apsaimniekošanas biedrība.

“Dzirkstele” telefoniski sazinājās (piezvanot uz izplatītajās aicinājuma lapiņās ierakstīto tālruņa numuru) ar personu, kura savu vārdu nenosauca. Šis cilvēks pastāstīja, ka minētajā mājā viņam jau pieder divi dzīvokļi un pašlaik tiek kārtots trešā dzīvokļa pirkums. Interese esot tieši par šādu renovētu māju, un mērķis ir iegūt īpašumā dzīvojamo fondu, ar kuru Gulbenē cilvēkiem ir lielas problēmas. Sazvanītā persona neslēpa, ka savus dzīvokļus izīrē Gulbenē un novadā nodarbinātajiem.

Jāatgādina, ka daudzdzīvokļu māja Skolas ielā 1 ir renovēta par 920 462,43 eiro līgumcenu bez PVN. Darbus veica Valmieras SIA “Krafter”. Projekts īstenots ar akciju sabiedrības “Attīstības finanšu institūcija ALTUM” atbalstu. Projektā kā finansējuma saņēmēja ir norādīta biedrība “Skolas – 1 māja”. Ēkas fasādes vienkāršotās renovācijas gaitā notika siltināšana, jauna jumta seguma ieklāšana. Siltuma sadalītāji – alokatori – tika uzstādīti uz katra sildķermeņa, un katra alokatora izvietojums tika individuāli aprēķināts katram sildķermenim. Tiks nodrošināta arī apkures cauruļvadu siltumizolācijas siltumvadītspēja. Tika sakārtota ventilācija un zibens aizsardzība. Mājai pārbūvēta arī kanalizācijas sistēma. Piesaistīts pašvaldības finansējums pagalma sakārtošanai, izveidojot bruģētu laukumu automašīnu novietošanai.

Avots: Dzirkstele.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Sagaidot Bauskas jubileju, pilsētnieku patriotisma veicināšanai sākušies vēsturiskie lasījumi; pirmais – par Bauskas pili
Next post Smiltenes bibliotēka aicina uz tikšanos ar rakstnieci Zani Nuts