Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 51 Sekunde(-s)

Vai vēlaties mājās strādāt ar datoru vai atpūsties un spēlēt kādu “rotaļlietu”?

Bet jūsu plānus pārtrauc kaķis, kas guļ uz klaviatūras un izskatās kā “nodzisušas gaismas, filmas nav”? Un viņš nav vienīgais puisis, kurš skrien priekšā īpašniekam pie klēpjdatora, lai “pārbaudītu pastu” un ar meistarīgu skatienu stiepjas uz dārgo iekārtu.

Kāpēc viņi to dara?

Arī kaķi vēlas siltumu

Kaķi mīl siltumu. Viņu ķermeņa temperatūra ir ne tikai augstāka nekā cilvēkam, bet viņiem tā ir arī kaut kādā veidā jāuztur. Tāpēc kaķi kāpj uz radiatoriem, rāpjas gultā pie cilvēkiem vai guļ uz datoriem.

Un viņi arī vēlas sasildīt savu dvēseli ar sava saimnieka mīlestības siltumu.


No vientulības noguris, kaķis uzskrien uz klaviatūras un mirgo acu priekšā, lēkā uz priekšu un atpakaļ, atsedzot savu asti un to, kas ir zem tās.

Piemēram, skaties, kā es tev uzticos, es tev rādu savu visvērtīgāko – savu pakaļu.

Patiesībā tā ir taisnība – parādīt muguru nozīmē atklāt savu neaizsargātību. Galu galā savvaļā kaķis nekad nenovērstos no plēsēja – tas būtu nāvējoši. Mēs esam plēsēji, un kaķis to zina.

Vientulība ir garlaicība

Kad jūs atgriežaties mājās no darba? Ko jūs darāt pēc tam – vakariņojat, sakopjat? Jums ir jāpārbauda bērna mājasdarbi un jāgludina vīra (vai sevis) krekls rītdienai, jāmazgā veļa, jāsakopj – ugh!

Vai kaķis ir samīļots? Galu galā viņš seko jums ar savu asti un starp jūsu darbībām cenšas pieskriet pie sāniem un nodibināt acu kontaktu: ko darīt, ja viņi spēlē vai jautā, kā kaķim klājas?

Un atbilde ir klusums, un mūžīgais: “Nevajag traucēt, redz, nav laika!” Un atbilde ir klusums, un mūžīgais: “Nevajag traucēt, redz, nav laika!”

Un viņš neiesaistās. Līdz, līdz brīdim, kad jūs, paveicis daudz darba, nav iegūt ērtu priekšā savu klēpjdatoru, lai skatītos savu iecienītāko ziepju operu, ņemot ar sevi kafiju un cepumiem.

Un visinteresantākajā brīdī pāri atslēgām uzkāpj pūkains stalkeris: “Apstājies, spēle! Tev ir negluds kaķēns, nebarots ar gardiem našķiem un netīrītiem vaigiem!”

Nu, kā gan citādi kaķis var iegūt jūsu nogurušo uzmanību, ja ne pārtraukt savu sesiju, skatoties uz nesaprotamiem attēliem kastē?

Nav nepieciešams daudz, lai atturētu kaķi no kāpšanas datorā:

– blakus atrodas gultiņa vai kaste;
– rotaļlieta uzmanības novēršanai;
– vismaz dažas minūtes dienā runājiet un spēlējieties ar kaķi.

Kaķi bieži dzīvo četrās sienās.

Un viss, ko viņi redz, esi tu.

Vai šodien esat paglaudījis kaķi?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Latvijas Pasts aicina Talsu novada Kolkas pagasta iedzīvotājus sakārtot savas pastkastītes
Next post Sestdien pūtīs auksts vējš