Lasīšanas Laiks:3 Minute(-s), 2 Sekunde(-s)

Ukrainas aizsardzības ministrs Oleksijs Rezņikovs 10. martā tikās ar savu kolēģi, Norvēģijas Karalistes aizsardzības ministru Bjornu Arildi Gramu (Bjørn Arild Gram) viņa vizītes laikā Kijevā.

Puses apsprieda turpmāko centienu konsolidāciju, lai atvairītu Krievijas bruņoto agresiju, un divpusēju projektu īstenošanu, lai stiprinātu Ukrainas Aizsardzības spēku spējas.

Oleksijs Rezņikovs pateicās Norvēģijas tautai, valdībai un aizsardzības ministram par Skandināvijas valsts sniegto atbalstu un militāro palīdzību ukraiņiem un Ukrainai, īpaši mūsu aizstāvjiem.

– Es sveicu lielu Ukrainas draugu Bjorna kungu, kurš personīgi aktīvi iesaistās Ukrainas atbalstīšanā gan kā aizsardzības ministrs, gan kā Norvēģijas pilsonis. Es jūtu visu Norvēģijas Karalistes iedzīvotāju, valdības, parlamenta atbalstu, un tas mums ir ļoti svarīgs. Vēlos atzīmēt, ka Norvēģijas sniegtā augsto tehnoloģiju palīdzība jau veiksmīgi darbojas, lai aizsargātu Ukrainas civiliedzīvotājus. Jo īpaši, atvairot pēdējo masveida raķešu uzbrukumu kritiskajai infrastruktūrai 9. martā. Mūsu pretgaisa aizsardzības karavīri to veiksmīgi izmantoja,” sacīja Oļeksijs Rezņikovs.

Aizsardzības ministrs norādīja, ka kopš 2022. gada oktobra Krievija ir veikusi 15 masveida raķešu uzbrukumus Ukrainas teritorijai.

– “Kad es saku “masveida”, tas nozīmē, ka ienaidnieks izmanto kreisās un ballistiskās raķetes, kā arī Irānas bezpilota lidaparātus 50 līdz 90 vienību apjomā katrā uzbrukumā. Līdz 10. martam uz mūsu valsti ir izšauta jau 821 Krievijas raķete. Tās ir tikai kreisās un ballistiskās raķetes. Mēs droši zinām, ka katri 10 NASAMS sistēmas izmantošanas gadījumi, ko ir veicinājusi Norvēģija, nozīmē 10 notriektas agresora raķetes, 10 izglābtas ēkas un infrastruktūra un simtiem izglābtu dzīvību,” teica Oļeksijs Rezņikovs.

“Bjorns Arilds Grams atzīmēja ukraiņu gribu un neparasto spēju cīnīties, aizstāvēties, stāvēt un varonīgi atvairīt Krievijas Federācijas agresiju.

– Izsaku līdzjūtību visai Ukrainas tautai par zaudējumiem un upuriem, ko cieš Ukraina. Mēs esam liecinieki mainīgai pasaulei, un mēs redzam atšķirību starp vērtībām tajā. Laikā, kad mūsu sabiedrība iestājas par demokrātiju, Krievija, tās prezidents un daži citi cilvēki pasaulē iestājas par kaut ko pavisam citu. Tāpēc mums ir jānostājas stiprākiem nekā jebkad agrāk un jāturas pie sasniegtā. Tagad, kad mēs stiprinām savas aizsardzības spējas, mēs palīdzam arī jūsu valstij, jo tas ir ne tikai Ukrainas, bet visas Eiropas drošības jautājums,” sacīja Norvēģijas aizsardzības ministrs.

Bjorns Arilds Grams paziņoja par lēmumu turpmāko piecu gadu laikā piešķirt 7,5 miljardus ASV dolāru palīdzībai Ukrainai. Programma ir iesniegta apstiprināšanai parlamentā. Viņš paziņoja, ka Norvēģija plāno nodrošināt Ukrainu ar palaišanas iekārtām, uguns kontroles punktiem un raķetēm pretgaisa raķešu sistēmai NASAMS.

– Norvēģija ir pievienojusies plašai starptautiskai “tanku koalīcijai”, lai palīdzētu Ukrainai ar galveno kaujas tanku. Jau notiek apmācības, un pirmie tanki Ukrainā nonāks tuvākajā laikā. Mēs arī palīdzam stiprināt pretgaisa aizsardzību. Mēs esam nodrošinājuši tuvā darbības rādiusa Mistral sistēmas un esam devuši ieguldījumu vidējā darbības rādiusa NASAMS sistēmā. Mēs turpināsim būt kopā ar Ukrainu un atbalstīt jūs jūsu ceļā,” apliecināja Bjorns Arilds Grams.

Oleksijs Rezņikovs atzīmēja, ka Norvēģijas Karaliste ar savu piemēru demonstrē līderību Ukrainas un mūsu bruņoto spēku atbalstīšanā. Tāpēc, pēc ministra domām, cīņā pret ienaidnieku mums ir jāturpina reformas un jācīnās pret padomju “mantojumu”.

– Mums ir svarīgi modernizēt bruņoto spēku iepirkumu sistēmu. Mēs esam izveidojuši aģentūru, kas nodarbosies ar ieroču un militārā aprīkojuma iepirkumiem. Sākot ar nākamo nedēļu, mūsu norvēģu partneri apmācīs pirmo šīs aģentūras ukraiņu darbinieku delegāciju, lai dalītos pieredzē par modernizētām iepirkumu pieejām. Mums pārredzamība, procedūru skaidrība un to kontrole ir vēl viens uzticības līmenis starp mums un mūsu partneriem. Tas apliecina mūsu pastāvīgo atbalstu Ukrainai līdz uzvarai,” rezumēja Ukrainas Aizsardzības ministrijas vadītājs.

Ārvalstu delegācijai tika sniegta informācija par loģistikas sistēmas LOGFAS ieviešanu, kas tika uzsākta pagājušā gada rudenī, kā arī par sistēmu Korovai, kas ļauj uzraudzīt Rietumu bruņojuma un materiālu piegādi un pārvietošanu Ukrainai un nodrošina ērtu loģistiku.

Norvēģijas Aizsardzības ministrijas pārstāvji apmeklēja arī Krievijas iznīcinātās apmetnes Kijevas apgabalā, apskatīja iznīcinātos Krievijas tankus un bruņumašīnas Ukrainas galvaspilsētas Mihailovas laukumā un godināja kritušo Ukrainas karavīru piemiņu.

Avots: Міністерство оборони України

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Sniega vētras laikā Vecrīgā notiek ielu ēdienu festivāls
Next post Tuvākajās stundās gaidāma stipra snigšana, spēkā oranžais brīdinājums