Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 42 Sekunde(-s)

Krimināllietu pret bijušo policisti, kura apsūdzēta par bezdarbību saistībā ar uzbrukumu jaunietim ar Ukrainas karogu, Rīgas rajona tiesa Vidzemes priekšpilsētā plāno sākt skatīt 9.maijā plkst.11, portāls noskaidroja tiesā.

Apsūdzētā, būdama Valsts policijas amatpersona, kuras amata pienākumos ietilpa atklāt un izmeklēt noziedzīgus nodarījumus, pērnā gada 20.maijā, neziņoja par uzbrukumu kādam jaunietim, kuram ap pleciem bija aplikts Ukrainas karogs, jo uzbrucējs bija viņas dzīvesbiedrs.

Tāpat viņa vēlāk neatklāja policistiem likumpārkāpumu izdarījušās personas atrašanās vietu un sniedza apzināti nepatiesu informāciju likumsargiem, kuri bija ieradušies aizturēt uzbrucēju.

Apsūdzības vērtējumā, sieviete kā valsts amatpersona ar savu bezdarbību diskreditēja policiju kā valsts pārvaldes institūciju, grāva policijas kā iestādes reputāciju un prestižu, jo viņas bezdarbība pastāvošajos ģeopolitiskajos apstākļos radīja personām, kuras par šo notikumu uzzināja masu saziņas līdzekļos, priekšstatu ne tikai par policijas amatpersonas, bet arī par Valsts policijas kā iestādes neprofesionalitāti, lojalitāti un nespēju reaģēt uz apdraudējumu.

Tāpat ar savu rīcību apsūdzētā apdraudēja iepriekš uzsākta kriminālprocesa atklāšanu un izmeklēšanu, radot iespēju likumpārkāpumu izdarījušai personai slēpties pašai un slēpt pierādījumus, norāda apsūdzība.

Apsūdzētā ar Valsts policijas priekšnieka 14.jūlija lēmumu jau ir atvaļināta no dienesta Iekšlietu ministrijas iestādēs.

Jau ziņots, ka patlaban tiesā atrodas lieta, kurā minētās policistes dzīvesbiedrs Valērijs Lazarevs apsūdzēts par uzbrukumu jaunietim ar Ukrainas karogu. Šo lietu Rīgas pilsētas tiesa Latgales priekšpilsētā plāno sākt iztiesāt 2.martā plkst.11.30.

Jau vēstīts, ka pērnā gada 20.maijā no Brīvības pieminekļa līdz Uzvaras parkam Pārdaugavā notika gājiens “Par atbrīvošanos no padomju mantojuma”. Pēc gājiena netālu no pasākuma vietas, Eduarda Smiļģa ielā, kāds automašīnas “BMW” vadītājs izkāpa no sava transportlīdzekļa un nodarīja miesas bojājumus 2003.gadā dzimušam jaunietim, kuram ap pleciem bija aplikts Ukrainas karogs.

Pēc notikušā “BMW” aizbrauca no notikuma vietas, bet tika noskaidrots, ka uzbrucējs ir 1984.gadā dzimis vīrietis, kurš jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā.

Automašīnu policija pēc tam atrada kādas privātmājas pagalmā, turklāt tai bija nomainītas valsts reģistrācijas numurzīmes, lai vainīgais slēptu savu atrašanās vietu. Pats uzbrucējs bija paslēpies savā dzīvesvietā bēniņos aiz skursteņa.

Blakus uzbrucējam uzbrukuma brīdī automašīnā atradās minētā policijas darbiniece.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Tuvākajās dienās Latvijā gaidāms neliels sals
Next post Ceturtdien avārijās Latvijā cietuši deviņi cilvēki