Lasīšanas Laiks:50 Sekunde(-s)

Ministru kabinets otrdien atbalstīja 68 personu, tostarp piecu nepilngadīgu bērnu, uzņemšanu Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā.

No pilsonības pretendentiem 77% ir krievi, 19% ir baltkrievi, bet pārējie ir lietuvieši, poļi un citu tautību pārstāvji.

11% pilsonības pretendentu ir pamata, 44% – vidējā, bet 44% – augstākā izglītība.

Tuvāko dienu laikā jaunie pilsoņi pa pastu saņems paziņojumu no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP), kurā būs informācija par personas uzņemšanu pilsonībā, kā arī tiks sniegta būtiskākā informācija par jaunās Latvijas pilsoņa pases noformēšanas iespējām.

PMLP atgādina, ka līdz ar uzņemšanu Latvijas pilsonībā, tiek mainīts personas tiesiskais statuss, tādēļ līdzšinējā nepilsoņa pase vairs nav derīga izmantošanai ne iekšzemē, ne ceļojumiem uz ārzemēm.

Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā kopš 1995.gada ir uzņemtas 148 858 personas. Pērn uzņemtas 518 personas.

Lai kļūtu par Latvijas pilsoni naturalizācijas kārtībā, personai ir jāvēršas jebkurā PMLP teritoriālajā nodaļā neatkarīgi no savas dzīvesvietas. Latvijas pilsonībā tiek uzņemtas personas, kas apliecinājušas savu latviešu valodas prasmi, kā arī sekmīgi nokārtojušas Satversmes pamatnoteikumu, valsts himnas teksta un Latvijas vēstures zināšanu pārbaudi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Latvijā 44% iedzīvotāju trūkst brīvo līdzekļu uzkrājumu veidošanai
Next post Degvielas cenas 28.februārī 2023 gada