Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 7 Sekunde(-s)

AS “Pasažieru vilciens” pārrunā sadarbības iespējas ar Francijas transporta, infrastruktūras un enerģētikas uzņēmumu “Alstom”, informēja “Pasažieru vilciena” pārstāvji.

Tikšanās laikā kompānijas pārstāvji iepazīstināti ar “Alstom” pieredzi pasažieru vilcienu ražošanā, īpaši pievēršoties ūdeņraža vilcieniem, ar kuriem nākotnē Latvijā varētu būt iespējams aizstāt ritošo sastāvu neelektrificētajās līnijās. Pārrunātas arī “Alstom” iespējas un minimālie pasūtījumu apmēri ritošā sastāva ražošanai, laikus gatavojoties pasažieru pārvadājumiem pēc Eiropas nozīmes dzelzceļa infrastruktūras “Rail Baltica” izbūves.

“Pasažieru vilciena” valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis norāda, ka “Pasažieru vilciens” veic priekšizpēti, lai apzinātu uzņēmuma iespējas un spertu nepieciešamos soļus attīstībai gan esošajos dzelzceļa pasažieru pārvadājumu tirgus apstākļos, gan saistībā ar potenciālajām tūrisma apmēra un pasažieru kustības izmaiņām pēc “Rail Baltica” projekta īstenošanas.

“”Rail Baltica” operacionālajā plānā paredzēts, ka ātrvilcieni starp Baltijas galvaspilsētām kursēs reizi divās stundās, nodrošinot iespēju viesiem no Tallinas un Viļņas ierasties Latvijas galvaspilsētā mazāk nekā divās stundās. Mums tas nozīmēs potenciālu pasažieru pieaugumu arī reģionālajos maršrutos,” norāda Grigulis.

“Alstom” pie ūdeņraža pasažieru vilciena izveides strādā kopš 2013.gada, lai to varētu izmantot tajos Eiropas dzelzceļa posmos, kas pagaidām nav elektrificēti. Pirmie divi “Alstom” ūdeņraža vilcieni tika nodoti ekspluatācijā 2018.gadā Vācijā.

Tikšanās ar “Alstom” pārstāvjiem notika šonedēļ Francijā.

“Pasažieru vilciens” ir izveidots 2001.gadā, nodalot iekšzemes pasažieru pārvadājumus no “Latvijas dzelzceļa” veiktajām funkcijām. Iepriekš “Pasažieru vilciens” 100% bija “Latvijas dzelzceļa” meitasuzņēmums, taču 2008.gada oktobrī tas tika pārveidots par valsts uzņēmumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Aizdomās par slepkavību Jaungada naktī Ventspilī aiztur vīrieti
Next post Need for Speed ​​​​Unbound izstrādātāji gatavo lielu paplašināšanos, kuras detaļas tiks atklātas martā