Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 1 Sekunde(-s)

Valsts policija novērsusi uzņēmēja pasūtījuma slepkavību, ko plānoja personas paziņa mantkārīgā nolūkā, portālu informēja policija.

2022.gada nogalē policijas rīcībā nonāca operatīvā informācija, ka tiek plānota kāda uzņēmuma īpašnieka pasūtījuma slepkavība.

Nekavējoties veikti nepieciešamie pasākumi, lai novērstu draudus konkrētās personas dzīvībai, kā arī īstenota virkne neatliekamo operatīvo darbību, kuru laikā noskaidrots, ka slepkavības pasūtītājam jau ir zināma cietušā dzīvesvieta, ikdienas grafiks un pārvietošanās maršruti, kā arī ir jau sagatavoti nozieguma rīki un līdzekļi.

Izmeklēšanā gūti pierādījumi pasūtītāja nodomam un 16.decembrī 1992.gadā dzimušais vīrietis tika aizturēts, savukārt 18.decembrī viņam piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka slepkavības pasūtītājs un organizētājs ir cietušā vīrieša paziņa un viena no nozieguma pamatversijām saistīta ar mantiska rakstura attiecībām, lai neatdotu cietušajam parādu.

Kriminālprocesā vīrietis tiek turēts aizdomās par sagatavošanos slepkavības izdarīšanai mantkārīgā nolūkā. Ciešā sadarbībā ar Dienvidlatgales apgabala prokuratūru izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

“Šīs kategorijas lietas ir sarežģītas un grūti izmeklējamas, īpaši, ja informācija par plānoto noziegumu saņemta brīdī, kad personas dzīvībai jau ir reāli draudi. Šādos gadījumos ir jāreaģē nekavējoties un nav vietas kļūdām – tās var būt izšķirošas. Tikai pateicoties Valsts policijas amatpersonu profesionalitātei un pieredzei, ir glābta cilvēka dzīvība un aizturēta persona,” uzsvēris Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieka vietnieks Romāns Jašins.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Apple atklāj M2 Pro un M2 Max procesorus – 5 nm, līdz 12 CPU kodoliem un līdz 38 GPU kodoliem
Next post Ūdens līmenis Jēkabpilī noslīdējis zem oranžā brīdinājuma atzīmes