Lasīšanas Laiks:51 Sekunde(-s)

Ūdens līmenis upēs strauji paaugstinās lietavu un sniega kušanas dēļ, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Otrdien ūdens līmenis visstraujāk cēlās Kurzemes upēs, tagad ūdens līmenis strauji ceļas arī lielākajā daļā pārējo Latvijas upju.

Durbē pie Cīravas kopš nedēļas sākuma ūdens ir cēlies par 1,8 metriem, applūdinot zemākās vietas, tāpēc Dienvidkurzemē spēkā dzeltenais brīdinājums.

Ūdens līmenis Bārtā uz Latvijas-Lietuvas robežas ir paaugstinājies par vairāk nekā 2 metriem, bet Cietserā pie Pakulas hidroelektrostacijas – par 2 metriem.

Ūdens strauji ceļas arī Ziemeļkurzemes upēs. Zemgalē sniega bija mazāk, tāpēc ūdens līmeņa celšanās bija mērenāka. Vidzemē un Latgalē sniega vēl ir daudz, bet tuvākajās naktīs gaidāms neliels sals, tāpēc atlikušais sniegs kūst lēnāk.

Lielākajā daļā Kurzemes upju ūdens ir cēlies par vairāk nekā metru, savukārt pārējā Latvijā ūdens līmenis upēs ceļas lēnāk.

Hidrologi prognozē, ka tuvākās nedēļas laikā ūdens līmenis upēs Latvijas centrālajā un austrumu daļā turpinās paaugstināties.

Arī Daugavā ūdens ir sācis paaugstināties, bet Jēkabpilī tā līmenis ir zemāks nekā februārī, bet Žeļķos svārstās ledus sastrēguma dēļ Pļaviņu ūdenskrātuvē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Trešdien valsts lielākajā daļā spīdēs saule
Next post Google Street View automašīnas atgriežas uz Latvijas ceļiem